Ознака: шкаљарски клан
Регион

Досеа 245 жртви: Црногорските кланови се убиваат меѓусебно

пред 19 часа
Македонија

Звицер, Вукотиќ, Волина,Пекер: МВР не побара поништување на пасошите на балканските нарко босови на кои им даде македонски пасош

пред 1 месец
Македонија

Вукотиќ, водачот на Шкаљарскиот за кој Заев тврди дека не го познава самиот призна дека има македонки пасош на име Георги Андонов

пред 2 мес.
Регион

ФБИ тргнува против Шкаљарскиот и Кавачкиот клан, пипците допираат до Ѓукановиќ

пред 2 мес.
Регион

Георги Андонов, односно Јовица Вукотиќ ја имаше најзгодната манекенка, на сопругата и се губи трагата

пред 3 мес.
Регион

Распшана потерница: Дали водачот на Шкаљарскиот клан избега со македонскиот пасош?

пред 3 мес.
Регион

Шкаљарците и „Пинк Пантер“ се обединија во Шпанија: Им фатија 400 килограми чист кокаин

пред 4 мес.
Македонија

Власта делела македонски пасоши на црногорски нарко кланови неколку месеци по доаѓањето на власт на Заев

пред 6 мес.
Регион

Никој не знае како изгледа „Шкаљарецот“ Игор Вукотиќ кој има македонски пасош

пред 6 мес.
Регион

„Шкаљарецот“ Вукотиќ со македонски пасош се плаши да излезе од затворот

пред 6 мес.
лидери сме во регионот

Вукотиќ, Дедовиќ, Стаматовиќ, Ѓукиќ: Цел Шкаљарски клан е со македонски пасоши (ФОТО)

пред 7 мес.
Регион

Се чекирале на Фејсбук во кој ресторан седат: Црногорските нарко босови паднаа поради сопругите

пред 7 мес.
Регион

Кокаинот почнал да „плива“ по Дунав: Неуспешен шверц за „Шкаљарците (ФОТО)

пред 8 мес.
шпанија мека за српско-црногорските криминалци

Шкаљарските егзекутори фатени по качкетот што го купиле

пред 1 година
Регион

Мафијата не простува: Сакал да излезе од бизнисот со „Шкаљарците“, го ликвидирале пред децата

пред 2 години
Регион

Завршиле работа и веднаш си заминале: Срби ги убиле „Шкаљарците“?

пред 2 години
Регион

Мафијата не простува: Не сакал повеќе да шверцува за „Шкаљарците-го изрешетале пред децата

пред 2 години
Регион

Грција е нивна база: „Шкаљарците“ имаат прошверцувано кокаин во вредност од над 300 милиони евра

пред 2 години
Регион

Одмаздата брзо стигна: Членот на „кавачкиот“ клан убиен пред обложувалница (ФОТО)

пред 3 години