Ознака: сашо дуковски
Македонија

Дуковски: Дали е логично во најобезбедуваната банка во центарот на Скопје некој на Тодоровска да и одземе 700.000 евра во денари?!

пред 4 мес.
Македонија

Кога Силјан Мицевски почувствува дека е измамен-Кога даде исказ дека верува во проектот или кога му влезе Финансиска полиција?

пред 4 мес.
што има во фамозното УСБ?

Зошто Судот не дозволува разговорите на Боки со Заев, Богоев и Кирацоски да бидат докази?

пред 1 година
Македонија

Дуковски за „Рекет“: Се работи за една елементарна пресуда која што нема никаков доказ

пред 1 година
Македонија

Дуковски: Снимка од торбата во домот на Боки не постои

пред 2 години
Македонија

Дукоски: Дали Боки треба да умре во затвор?

пред 2 години
тврди неговиот адвокат

Боки 13 има проблеми со желудникот, бубрегот, а мокри и крв

пред 3 години
почна седницата на апелација

Сашо Дуковски: Боки 13 е во загрижувачка состојба, секој ден повраќа

пред 3 години
случај „Рекет“

Одбраната има 15 дена да ги погледне доказите: Завршена истрагата за Боки 13

пред 3 години
Македонија

Адвокатот на Боки 13: Неговата состојба е животно загрозувачка (ФОТО)

пред 3 години
АДВОКАТОТ НА ПРВООСОМНИЧЕНИОТ ВО „РЕКЕТ“

Дукоски: Боки 13 е во многу лоша здравствена состојба

пред 3 години