Ознака: САД
Свет

Америка врие по убиството на уште еден Афроамериканец од страна на полицаец

пред 4 недели
Свет

Фрлаат боја и кршат споменици: Американските „шарени“ полоши од тие на СДСМ

пред 1 месец
Свет

САД поседува 3.000 авиони, Иран 300: Воениот потенцијал не може да се споредува (ФОТО)

пред 6 мес.
Свет

Скапа демократија: За војни низ светот САД досега потрошиле 8.6 билиони долари

пред 6 мес.
нова трговска офанзива на претседателот Доналд Трамп

САД воведоа царини за „Ербас“, француски вина и шкотско виски

пред 9 мес.
трговската војна пред самиот крај

Кои се најтргуваните стоки меѓу САД и Кина?

пред 9 мес.
Доналд Трамп задоволен - Пекинг се согласи да купи земјоделски производи

САД и Кина постигнаа прелиминарен пред конечниот договор

пред 9 мес.
Пред најавената турска офанзива

Американците ја напуштаат североисточна Сирија – Курдите оставени на цедило

пред 9 мес.
вашинготн да го промени ставот

Северна Кореја ги прекина разговорите со САД за нуклеарното вооружување

пред 9 мес.
стабилен раст на вработувањата

Стапката на невработеност во САД падна на 3,5%, најниско во последните 50 години

пред 9 мес.
Свет

Објавени десетици пораки меѓу американските дипломати во Украина

пред 9 мес.
откако пјонгјанг денеска лансираше ракета

САД ја повика Северна Кореја да се воздржи од провокации

пред 10 мес.
информираат од американската амбасада

Рокот е до 5. Ноември: Почнува регистрацијата за лотаријата за американска зелена карта

пред 10 мес.
селидбата чинела еден милион долари

Куќа од 400 тони превезена низ река на реставрација (ВИДЕО)

пред 10 мес.
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 10 мес.
според државната телевизија која се повикува на „информирани извори“

Иран подготвен да прифати промени во нуклеарниот договор ако САД ги укине санкциите

пред 10 мес.
во јута луѓето не смеат да пушат цигари 8 метри од објекти

Сопственик на ресторан вознемирен од пушач, го испрска во лице со противпожарен апарат (ВИДЕО)

пред 10 мес.
новинарите исто така не добија визи

САД не даде визи за делегацијата на иранскиот претседател да присуствува во ОН

пред 10 мес.
дел од кинеската роба вредна 250 милијарди долари

САД иззема од царинење пластични сламки, поводници за кучиња, сијалички за елка

пред 10 мес.
трамп во обиколка на ѕидот со мексико

Трамп: Ѕидот со Мексико ќе биде толку жежок што ќе може јајца да се пржат на него

пред 10 мес.