Ознака: САД
нова трговска офанзива на претседателот Доналд Трамп

САД воведоа царини за „Ербас“, француски вина и шкотско виски

пред 4 дена
трговската војна пред самиот крај

Кои се најтргуваните стоки меѓу САД и Кина?

пред 1 нед.
Доналд Трамп задоволен - Пекинг се согласи да купи земјоделски производи

САД и Кина постигнаа прелиминарен пред конечниот договор

пред 1 нед.
Пред најавената турска офанзива

Американците ја напуштаат североисточна Сирија – Курдите оставени на цедило

пред 2 недели
вашинготн да го промени ставот

Северна Кореја ги прекина разговорите со САД за нуклеарното вооружување

пред 2 недели
стабилен раст на вработувањата

Стапката на невработеност во САД падна на 3,5%, најниско во последните 50 години

пред 2 недели
Свет

Објавени десетици пораки меѓу американските дипломати во Украина

пред 2 недели
откако пјонгјанг денеска лансираше ракета

САД ја повика Северна Кореја да се воздржи од провокации

пред 3 недели
информираат од американската амбасада

Рокот е до 5. Ноември: Почнува регистрацијата за лотаријата за американска зелена карта

пред 3 недели
селидбата чинела еден милион долари

Куќа од 400 тони превезена низ река на реставрација (ВИДЕО)

пред 3 недели
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 4 недели
според државната телевизија која се повикува на „информирани извори“

Иран подготвен да прифати промени во нуклеарниот договор ако САД ги укине санкциите

пред 4 недели
во јута луѓето не смеат да пушат цигари 8 метри од објекти

Сопственик на ресторан вознемирен од пушач, го испрска во лице со противпожарен апарат (ВИДЕО)

пред 4 недели
новинарите исто така не добија визи

САД не даде визи за делегацијата на иранскиот претседател да присуствува во ОН

пред 4 недели
дел од кинеската роба вредна 250 милијарди долари

САД иззема од царинење пластични сламки, поводници за кучиња, сијалички за елка

пред 1 месец
трамп во обиколка на ѕидот со мексико

Трамп: Ѕидот со Мексико ќе биде толку жежок што ќе може јајца да се пржат на него

пред 1 месец
Седмото место е најлошиот пласман во историјата за САД

По разочарувањето на Мундобаскет: НБА ѕвездите најавуваат кам-бек во репрезентацијата

пред 1 месец
Нападот врз судиската рафинерија како повод за воена реторика

Трамп: Подготвени сме да удриме врз Иран; Ве чекаме за „тотaлна војна“

пред 1 месец