Ознака: русија
Свет

Со строга изолација СССР ја победи епидемијата на големи сипаниници во 1959 година

пред 7 дена
Магазин

Циркуз во Русија: Лав му ги пикна забите и канџите

пред 3 мес.
Свет

Демонстрантите против мобилизацијата во Русија носеа транспаренти „Ние не сме месо“

пред 6 мес.
Свет

Почна референдумот во Доњецк, Луганск, Херсон и Запорожје за приклучување кон Русија

пред 6 мес.
Магазин

Руската замена за „Мекдоналдс“ повкусна и поевтина од американската (ФОТО)

пред 10 мес.
Свет

EУ нема единствен став околу санкциите за Русија

пред 10 мес.
Свет

Ако Финска влезе во НАТО Русија може да биде отсечена од полуостровот „Кола“ полн со нуклеарно оружје (ФОТО)

пред 10 мес.
Свет

Русија нема да биде исфрлена од Советот за безбедност на ОН, признаа САД

пред 12 мес.
Свет

Русија одбива да им ги врати авионите од западните лизинг компании

пред 1 година
Македонија

Анкета на ИРИ: Огромното мнозинство македонски граѓани ги поддржуваат односите со ЕУ и САД, но над 60% сметаат дека релациите со Кина и Русија им служат на нивните интереси

пред 1 година
Македонија

Русија ја прогласи Македонија за непријателска земја

пред 1 година
Свет

Мисијата на ОБСЕ во Русија не може да си плати хотел, ќе спие на улица или ќе добие бесплатно?

пред 1 година
Македонија

Османи не сака да го прати македонскиот амбасадор во Русија

пред 1 година
Македонија

Бугарска редакција на ДВ: Црно на бело-Вистина ли е дека САД и НАТО ја излажале Москва?

пред 1 година
Македонија

Русија ни возврати со протерување вработен во амбасадата: Во Москва ќе останеме без дипломатски претставник!

пред 1 година
Македонија

Реципрочна мерка-Русија протерува еден македонски дипломат

пред 2 години
русија е јасна

Косово не е држава туку територија

пред 2 години
Регион

Ако БиХ влезе во НАТО, Русија предупредува дека „ќе биде присилена да реагира“

пред 2 години
Регион

Србија ќе ја произведува „Спутник V“, наскоро ќе дојдат и експерти за изградба на фабрика

пред 2 години
Регион

Двајца членови на Претседателството на БиХ одбија средба со Лавров

пред 2 години