Ознака: референдум
Македонија

Иако не е предвиден: Повеќе од две третини од граѓаните би гласале за влез во НАТО

пред 1 година
Според најновата денеска објавена анкета

Мнозинството Британци бараат референдум за конечната зделка за Брегзит

пред 1 година
прв пат по повеќе од две години

Анкета: Шкотланѓаните се за независност од Велика Британија

пред 1 година
во првото писмо до британскиот премиер Борис Џонсон

Никола Старџен повика на ново гласање за независност на Шкотска

пред 1 година
Регион

Во Хрватска се сообраа 600.000 потписи за референдум за пензиите

пред 2 години
Сите под едно знаме

Река народ во Глазгов: Шкотска спрема отцепување од Велика Британија (ВИДЕО)

пред 2 години
усвоени уставните измени

Египет: Генералот станува фараон, Сиси претседател до 2030 година?

пред 2 години
Лидерот на опозицијата го повикува Обвинителството да започне истрага

Мицкоски: Ми пријде човек и ми кажа дека полнел кутии за референдумот

пред 2 години
КАКО ЌЕ СТАНЕМЕ ПОЛНОПРАВНА ЧЛЕНКА НА АЛИЈАНСАТА?

Претставник на НАТО за Пресинг ТВ:„Сами решавате дали ќе имате референдум за во НАТО“

пред 2 години
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА НАУМ СТОИЛКОВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителствотото 6 месеци молчи за кривичната за референдумот

пред 2 години
За да се признае дека пазарите, приватната сопственост и странските вложувања се нужни за кубанската економија

Кубанците на референдум гласаат за нов устав

пред 2 години
во шпанија врие заради каталонија

Илјадници демонстранти на улица бараат оставка на шпанскиот премиер (ВИДЕО)

пред 2 години
Тодор Петров обвинува

Талат Џафери манипулира со јавноста

пред 2 години
Претседателот на собранието соопшти

Тодор Петров ја повлече инцијативата за дополнителен референдум за името

пред 2 години
Регион

Каменос бара референдум во Грција за Договорот од Преспа

пред 2 години
Британска министерка најави „план Б" за односите меѓу Лондон и ЕУ

Можен е Брегзит по скандинавски модел

пред 2 години
Швајцарците си имаат други маки за референдум

„За“ или „против“ роговите на кравите!

пред 2 години
Проблемот не бил кај ДИК туку во општинските изборни комисии

Избирачките одбори уште чекаат пари од ДИК за референдумот

пред 2 години
КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ЗЕМЈА НА ЛИНИЈАТА НА ОГНОТ?

Лавров: Молчевме за референдумот – Болтон: Македонија е комплексна земја

пред 2 години
Свет

Нова Каледонија гласаше против независност од Франција

пред 2 години