Ознака: рафаел надал
Спорт

Најзгодната собирачка на топчиња стана спортска новинарка (ФОТО)

пред 1 нед.
пати од пореметување

Зошто Надал ја пика раката во задникот?

пред 3 мес.
Спорт

Рафаел Надал призна дека не е во форма

пред 3 мес.
Спорт

Не заработуваат сите како Новак и Надал: Фонд ќе им помага на сиромашните тенисери

пред 1 година
Спорт

Експерт за допинг се сомнева: Надал можеби се допингува со анаболички стероиди

пред 1 година
Спорт

Ноле не го споменува: Според Федерер, Надал може да биде најдобар тенисер на сите времиња

пред 1 година
не успеа да се опорави од повредата

Надал го откажа учеството на „Мастерсот“ во Шангај

пред 2 години
популарниот рафа прифатил, се чека на роџер

Надал и Федерер ќе играат пред 80.000 навивачи на стадионот на Реал Мадрид

пред 2 години
Спорт

Надал по четврти пат го освои УС опен

пред 2 години
повредите се минато

Надал се враќа на голема врата

пред 2 години
шпанецот лесно ја мина првата пречка

Надал му покажа на Милман каде е излезот од УС Опен

пред 2 години
шпанецот ќе се обиде да освои рекорден 35-ти Мастерс оваа недела во Монтреал

Надал објаснува зошто не е опседнат со Гренд слем рекордот на Федерер

пред 2 години
Спорт

Ја продава старата: Надал пазари нова јахта, се прави специјално за него (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Рај на земјата: Надал од куќата директно влегува на приватна плажа (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Иако задржува најмногу време: Надал предлага да се укине вториот сервис

пред 2 години
Првиот сет без загубен гем

Рафа го збриша Ноле во Рим (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Ѓоковиќ против Надал е финалето на „Мастерс” турнирот во Рим

пред 2 години
рутински до победата

Надал прв финалист на турнирот во Рим

пред 2 години
пред судирот на титаните во полуфиналето

Надал по повредата на коленото: Целта е да бидам подготвен за Федерер

пред 2 години
Тениско „Ел Класико" во полуфиналето на Индијан Велс

Федерер не може да изгуби сет, на повидок нов спектакл со Надал

пред 2 години