Ознака: Радмила Шекеринска
Македонија

Шекеринска сака граѓаните прво да гласаат па да одат на одмори

пред 4 мес.
Македонија

Граѓаните шокирани од позирањето на Шекеринска со знамето на УЧК

пред 4 мес.
Македонија

Шекеринска потврди дека била дома кај Боки 13

пред 8 мес.
Македонија

Шекеринска избегнува да ги слуша новите снимки кои се појавија на Јутуб

пред 10 мес.
Македонија

Шекеринска: Ќе ги испочитуваме забелешките на Венецијанската комисија

пред 10 мес.
Македонија

Шекеринска ја остава можноста за одложување на изборите

пред 10 мес.
Македонија

Иако во физибилити студијата пишува поинаку: Шекеринска тврди дека Центарот за обука на пилоти нема да се дава на фирмата за хеликоптерите

пред 11 месец
Македонија

Шекеринска: За техничкиот премиер дискусијата ќе се води тогаш кога ќе дојде моментот

пред 11 месец
министерството за одбрана распиша конкурс

Шекеринска: Пилоти, пријавувајте се на конкурсот

пред 12 мес.
Македонија

Шекеринска за „бомбата“: Mалку се залетаа

пред 12 мес.
ел чека пак пука бомби

Шекеринска преку Бесими барала Јакупи во ДИК да гласа во корист на тогашната опозиција?

пред 12 мес.
бара решенија

Шекеринска не сака да се караме со соседите

пред 12 мес.
Предупредување на професорот на факултетот за безбедност на Европски универзитет

Шекеринска и Пендаровски ги расформираат „Волците”?!

пред 12 мес.
Македонија

Според Шекеринска, за ЕУ не бил важен законот за Јавно обвинителство, туку резултатите

пред 1 година
Македонија

Јанушев: Заев и Шекеринска се сидрото кои нѐ влече надолу

пред 1 година
Македонија

Шекеринска заедно со амбасадори и војници денеска ќе ја искачуваат Галичица

пред 1 година
Бледскиот стратегиски форум

Шекеринска:Постигнавме брз прогрес, сега е време ЕУ да покаже брза реакција

пред 1 година
Македонија

Николоски: Дали Шекеринска му кажа на Палмер за чевлите кои ги добила поклон од Боки 13?

пред 1 година
ПОРАКА ОД СПЕЦИЈАЛНИОТ ПРЕТСТАВНИК НА САД

Метју Палмер: Времето на партиски игри и избегнување одговорност е завршено

пред 1 година
Во рок од само неколку дена

Пендаровски повторно на различна бранова должина од власта

пред 1 година