Ознака: прилеп
Македонија

Прилепчани не сакаат да ја продадат на Бугари куќата на македонскиот писател Талев

пред 2 мес.
Македонија

Прилеп од идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе добие 34 милиони евра за инфраструктурни проекти

пред 9 мес.
Магазин

Што се појави над Прилеп (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Уапсен потпалувачот на возилото на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред 2 години
Македонија

Ковачки: Зад палењето на автомобилот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп стојат „платеници инспирирани од предавничкото раководство на СДСМ“

пред 2 години
Македонија

Николоски: Во Прилеп промените се случуваат

пред 2 години
Магазин

Се враќаат мечкарите во Прилеп за Прочка

пред 2 години
Македонија

Во Прилеп се ветува вработување, кеш па дури и кинење сметки за струја ако се гласа за една партија

пред 3 години
Македонија

Осумдневен притвор за закани кон кандидат за градоначалник на Прилеп

пред 3 години
Македонија

Мицкоски во Прилеп: Очекуваме една голема победа на доктор Борче Јовчески овдека уште во првиот круг

пред 3 години
Македонија

Емпатијата на Заев:„Ќе го најдеш и помалиот син во некој ендек фрлен како куче“

пред 3 години
Македонија

Кандидатот за градоначалник Јовчески ветува: Ќе го вратиме „Пиво фестот“ во Прилеп

пред 3 години
вмро-дпмне обвинува

Дали фирмата со чие возило се возела дрогата е на семејството Заеви?

пред 3 години
Македонија

Заев ветуваше хеликоптери за прва помош на граѓаните, но си лета заедно со Филипче

пред 3 години
Македонија

Заев и министрите летале со хеликоптер за да се исполнат часовите за летање

пред 3 години
Македонија

Премиерот Заев изненаден и го боли: Дваесет отсто од возрасните не дошле да се вакцинираат

пред 3 години
Македонија

Лашкоска: Заев денеска во Прилеп пристигна, ни помалку, ни повеќе, со хеликоптер!

пред 3 години
Македонија

Во Прилеп најмногу се умира од корона после Скопје

пред 3 години
Македонија

Градоначалникот на Прилеп за состојбата со коронавирусот: Пред банките не се почитува социјалната дистанца и куќните собиранки

пред 3 години
Хроника

Доживотен затвор за прилепчанецот кој ги уби сопругата и нејзината мајка

пред 3 години