Ознака: приходи
Македонија

Промовирани законските измени за натамошна децентрализација: Од персоналецот и од ДДВ општините ќе добиваат по 6%

пред 3 мес.
прес конференција на сања лукаревска

Во март приходите во Буџетот намалени за 12,38 во однос на март лани, во однос на планот 24 проценти

пред 2 години
Економија

Приходи од 281,2 милиони евра лани на пазарот на електронски комуникации

пред 2 години
Задоволство во Атина

Грција за половина година од туризмот заработила 5,5 милијарди евра

пред 2 години
по обвинувањата од лидерот на опозицијата

Тевдовски: Приходите во буџетот за првите пет месеци се зголемени за 6,6 отсто

пред 2 години
Економија

Епл објави драстичен пад во продажбата на iPhone

пред 3 години
Најмладиот милионер во македонија има 15 години

Највисоката плата за 2017 година е на скопјанец кој примал 227.218 евра

пред 3 години
„Градски паркинг“ со раст на приходите

„Пајак“ службата пуштена на најјако

пред 3 години
Наспроти скандалите

„Фејсбук“ со рекордни приходи

пред 3 години