Ознака: препорака
Економија

НБРМ: Заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се посетуваат кога е неопходно и неодложно

пред 1 година
препорака од регулаторна комисија за енергетика

Во следните две недели да не се исклучуваат потрошувачите на струја, вода и парно поради неплатени сметки

пред 1 година
Економија

ССМ апелира да се почитува препораката за ослободување од работа поради Ковид-19

пред 1 година
Македонија

Хан: Стојам зад препораката на европската комисија за почнување на преговорите

пред 2 години
Регион

Рама: Препораката од ЕК е потврда дека Албанија успешно ја заврши домашната задача

пред 2 години
Последниот збор ќе го имаат националните влади

Македонија доби десетта препорака за старт на преговорите со ЕУ

пред 2 години
МНР објави прирачник за медиуми за употреба на новото име

Како е правилно: „македонски“ или „северномакедонски“

пред 2 години