Ознака: предлог
Македонија

Јовески и официјално предлог на СДСМ за уставен судија

пред 2 недели
Македонија

Комисијата за заразни болести предлага и средношколците да одат на настава без маски

пред 2 мес.
Македонија

Предлог на Комисијата за заразни болести: Учениците до 8 одделение без маски на часовите

пред 2 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со предлог-закон во Собранието: Од април зголемување на пензиите за 20%

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го поднесе предлогот за укинување на „пржинската“ Влада: Единствен излез и решение за Македонија се брзи парламентарни избори

пред 4 мес.
Македонија

Власта одново фатена во лага: Посебен француски предлог за симнување на бугарското вето нема, и јануари залудно се чека

пред 5 мес.
Македонија

Апасиев го одби предлогот за обединување на опозицијата-Сака на власт без да го сруши Заев

пред 9 мес.
Македонија

Партиите на потег-Локалните избори на 31 октомври?

пред 10 мес.
Македонија

Реакција на Владата – Изјавата на Закаријаш е целосно спротивна на португалскиот предлог

пред 11 мес.
Македонија

Радев го отфрли предлогот-Нема потреба од посредување на европски историчари

пред 12 мес.
Регион

ГЕРБ ќе го предложи Даниел Митов за премиер

пред 1 година
Регион

Борисов: Нема да ја делам нацијата, ќе предложам друг премиер

пред 1 година
Македонија

Oдбиен предлогот на Комисијата за надворешна политика за Утврдување на национални позиции за македонско-бугарските односи

пред 1 година
Македонија

Владата го повлече Законот за јавни собири

пред 3 години
се бараат предлози и сугестии од граѓаните

По два и пол месеци откако стартуваше, мерката „Мој ДДВ“ ќе се унапредува

пред 3 години
Македонија

Премиерот Заев ќе го разгледа предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за јавното обвинителство

пред 3 години
Регион

ФИДЕС на Орбан сака да остане во ЕНП, но не го сака Вебер за претседател на ЕК

пред 3 години
советот на градот треба да го одобри

Шилегов најави нов забавен парк каков што нема во радиус од 250 километри

пред 3 години
пренамена може само со одобрение од УНЕСКО

Ердоган не може да го менува статусот на Света Софија

пред 3 години
Македонска кохабитација

Предлогот на Иванов за член на Судскиот совет во собраниска фиока!

пред 3 години