Ознака: поврат
Економија

Граѓаните месецов ќе добијат поврат на ДДВ за второто тримесечје

пред 4 дена
апликацијата досега ја симнале 58 илјади корисници

За пет дена повратот на ДДВ е околу 120 илјади евра

пред 1 година
Во моментов апликацијата не е достапна за преземање од „Apple Store“ за корисниците од „iOS“ оперативниот систем

Активирана апликацијата за поврат на ДДВ, нема да се читаат фискални без бар код

пред 1 година
ваш став

Анкета: Граѓаните не гледаат фајде од поврат на ДДВ, за најголем дел мерката е популистичка

пред 1 година
прес-конференција на пратеникот костадин ацевски

СДСМ ЗА ДДВ-то: На крајот на годината кај граѓаните ќе се вратат 50 милиони евра

пред 1 година
ВАШ СТАВ за предлог - законот на Владата „Мој ДДВ“

Анкета: Граѓаните не гледаат фајде од поврат на ДДВ, за најголем дел мерката е популистичка

пред 1 година
Обраќања на премиерот, министерот за финансии и директорката на УЈП

ВО ЖИВО: Прес-конференција во Влада за поврат на ДДВ кај граѓаните

пред 1 година
од СДСМ соопштуваат

Започнати се подготовки кон средината на годината да се воведе поврат на ДДВ за физички лица

пред 2 години