Ознака: порака
Порака до власта

Мицкоски: Не се надевајте на ново Пржино и ослабеното ВМРО-ДПМНЕ кое потпишува се и сешто

пред 2 недели
Екс-министерот за надворешни со порака

Милошоски: Во „режимот“ станаа амбасадори, а сега деградираат околу 30 нивни колеги

пред 2 мес.
нееднаквоста го фаворизира авторитаризмот рече францускиот претседател

Макрон: Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна

пред 3 мес.
Дневна политика сведена на фолклор

„Ружната“ одново стана Порта Македонија

пред 3 мес.
Велигденска порака на поглаварот на МПЦ-ОА

Г.Г. Стефан: Без разлика каде сме, да живееме богоугодно и во мир со сите луѓе

пред 5 мес.
Претседателот Иванов гласаше во првиот круг од претседателските избори

Иванов: Македонија заслужува да и припадне она за кое се изборила досега (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Твитер порака на канадската тенисерка

Бушар: Не се откажувам од тенисот

пред 5 мес.
премиерот на државата со видео порака

Заев за Прочка: Само помирено општество ќе донесе стабилна и просперитетна држава

пред 6 мес.
Македонија

Коѕијас: Историјата е училиште, а не затвор

пред 8 мес.
Порака од Путин до Ердоган

Русија и Турција ќе ги гарантираат безбедноста и мирот на Евроазискиот континент

пред 9 мес.
Свет

Путин му испрати новогодишна порака на Трамп

пред 9 мес.
По нападот во Стразбур

Мицкоски испрати сочувство до Макрон

пред 9 мес.