Ознака: порака
Македонија

Маричиќ со порака од Брисел: Важно е и опозицијата да биде вклучена во преговорите, верувам дека во ВМРО-ДПМНЕ ја сфаќаат тежината на процесот

пред 1 нед.
Македонија

Максим Димитриевски до своите поранешни сопартијци: Како ќе ги погледнете своите во очи, срам да ви е

пред 2 мес.
Македонија

Макрон со порака: Македонија повторно се наоѓа пред клучен момент од својата историја, изборот е ваш

пред 3 мес.
Македонија

Наташа Котлар до Ковачевски и Мишел: Да ве нема и двајцата…!

пред 3 мес.
Македонија

Порака од поглаварот на ИВЗ, Фетаи, по повод почетокот на Рамазанскиот пост

пред 6 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи никаков пазар во разговорите со Бугарија

пред 7 мес.
Македонија

Иванка Василевска со порака до Ковачевски: Бидете повнимателен во изборот на зборовите и на оние што ќе ве советуваат

пред 7 мес.
Македонија

Џамбаски до својот премиер Петков: Македонија е втора бугарска држава, бугарскиот став не може да се смени

пред 10 мес.
Македонија

Мицкоски: Власта ќе загуби, но барем достоинствено да се повлечат

пред 11 мес.
Македонија

Мицкоски од Кавадарци за промената на името: Не е храброст да направиш глупост од која ќе страдааст народот и државата, но Заев не ја знае разликата

пред 12 мес.
Македонија

На Заев не му се допадна пораката од Лисабон, ќе ја проверува автентичноста

пред 1 година
Македонија

Радев со порака од Брисел-Бугарија останува отворена за брзи, успешни билатерални преговори

пред 1 година
Македонија

Американската амбасадорка Брнз со порака: Вашиот најголем предизвик е корупцијата

пред 1 година
Македонија

Велигденска порака на бискупот Киро Стојанов-Со голема тага и тешко срце донесов одлука светите литургии да бидат без народ

пред 1 година
Македонија

Муртино со порака до Заев: Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови – изроди, како македонскиот

пред 2 години
Македонија

ОБСЕ внимателно го следи случајот со новинарот Митовски

пред 3 години
Порака до власта

Мицкоски: Не се надевајте на ново Пржино и ослабеното ВМРО-ДПМНЕ кое потпишува се и сешто

пред 3 години
Екс-министерот за надворешни со порака

Милошоски: Во „режимот“ станаа амбасадори, а сега деградираат околу 30 нивни колеги

пред 3 години
нееднаквоста го фаворизира авторитаризмот рече францускиот претседател

Макрон: Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна

пред 3 години
Дневна политика сведена на фолклор

„Ружната“ одново стана Порта Македонија

пред 3 години