Ознака: починати
Македонија

Нови 42 починати лица од Ковид-19

пред 4 недели
Македонија

Од 3.927 тестирања нови 1.163 заболени од коронавирусот и 35 починати лица

пред 4 недели
Македонија

Црн петок-Рекордни 50 починати од Ковид-19

пред 1 месец
Магазин

Почина дипломатот и писател Трајан Петровски

пред 1 месец
Регион

Во Хрватска пет пријавени случаи на тромбоемболија по вакцинација со „АстраЗенека“- двајца починале

пред 2 мес.
Свет

Жена во Данска починала после вакцинирање, се огласи агенцијата за лекови: Имала многу необични симптоми

пред 2 мес.
Македонија

415 нови случаи на Ковид 19 – оздравени 244 пациенти, починати 19 лицa

пред 3 мес.
Македонија

Во последните 24 часа регистрирани 367 новозаболени и пет починати лица од Ковид-19

пред 3 мес.
Македонија

Двајца пациенти починаа во регионалниот Ковид центар во Битола

пред 5 мес.
Македонија

Корона црнила-Регистрирани 1.288 новозаболени и 39 починати лица

пред 5 мес.
Македонија

За една недела од ковид-19 починале 204 лица

пред 5 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев трча по награди, а Филипче погреба 40 граѓани за еден ден, оставка веднаш

пред 6 мес.
Македонија

Коронавирусдот коси: Нови 1.285 заболени и 14 починати лица

пред 6 мес.
Македонија

Корона кошмар-Нови 1.275 новозаболени и 13 починати лица

пред 6 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ остави пред Владата 1.071 каранфил за починатите од Ковид-19

пред 6 мес.
Регион

Рекордно починати 51 лице од Ковид-19 во Бугарија

пред 6 мес.
Македонија

Од 1.325 тестирања 565 новозаболени и 21 починато лице

пред 6 мес.
Македонија

870 нови случаи нa Koвид-19, починати 14 лица во последните 24 часа

пред 6 мес.
Македонија

Во една недела од коронавирус починаа 84 лица, се заразиле уште 3.410 граѓани

пред 6 мес.
Македонија

За една недела 49 лица починале од коронавирус во Македонија

пред 7 мес.