Ознака: почина
Магазин

Почина академик Богомил Ѓузел

пред 1 ден
Спорт

На 46-годишна возраст почина во Австралија почина поранешниот македонскиот репрезентативен голман Гоце Груевски

пред 1 нед.
Македонија

Во Битола почина 19-годишна пациентка суспектна на коронавирус

пред 2 недели
Магазин

Почина Предраг Живковиќ Тозовац – српскиот пејач ја загуби битката со коронавирусот

пред 2 недели
Македонија

Почина новинарот Антон Серечи

пред 3 недели
Македонија

Почина Ристо Дамјановски, пензиониран генерал како последица од коронавирусот

пред 3 недели
Спорт

Почина светската боксерска легенда Марвин Хаглер

пред 1 месец
Спорт

Почина големата фудбалска легенда Златко Крањчар

пред 2 мес.
Магазин

По кратко и тешко боледување почина новинарот Ристе Недановски

пред 3 мес.
Магазин

Почина Борис Ноневски

пред 3 мес.
Магазин

Почина актерот Љупчо Тодоровски –Упа

пред 3 мес.
Магазин

Почина актерката Мира Фурлан

пред 3 мес.
Магазин

Почина професорката д-р Љубица Тодорова Јанешлиева

пред 3 мес.
Магазин

Од последици од корона почина писателот Борис Апостолов

пред 4 мес.
Магазин

Почина Георги Константиновски, архитектот кој ги проектираше Архивот на Град Скопје и Студентскиот дом „Гоце Делчев“

пред 4 мес.
Спорт

Почина италијанската фудбалска легенда Паоло Роси

пред 4 мес.
Свет

Од корона почина поранешниот француски претседател Жискар Д’Eстен

пред 5 мес.
Магазин

Почина Лазо Голужа, авторот на легендарниот квиз „Квискотека“

пред 5 мес.
Регион

Патријархот на СПЦ Иринеј почина на 91-годишна возраст, по борба со коронавирусот

пред 5 мес.
Македонија

Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, долгогодишен претседател на СПМ и пратеник во сите пратенички состави од осамостојувањето на Македонија

пред 5 мес.