Ознака: плати
Македонија

Пожарникарите ќе протестираат денеска за неисплатени плати

пред 8 мес.
Економија

Синдикалната минимална кошничка за септември изнесува 33.621 денар

пред 8 мес.
Економија

Одобрени барањата на 5.141 работодавач за финансиска поддршка на плати

пред 1 година
Економија

Нина Ангеловска не знае што е јавна администрација, а што јавен сектор, велат од УПОЗ

пред 1 година
Економија

Субвенции од државата за плати досега побарале 12.380 компании

пред 1 година
Економија

КСС предлага намалување на платите за сите именувани и избрани лица

пред 1 година
Македонија

Стаменковска Стојкоски: Административците не добија покачување на платата од пет отсто

пред 2 години
тајната е откриена

Кои се компаниите со највисоки плати во светот?

пред 2 години
Македонија

Министерот Адеми вети поголеми плати за наставниците, но им требало малку време

пред 2 години
буџетот ВЛЕГУВА ВО СОБРАНИСКА ПРОЦЕДУРА

СДСМ: Со ребалансот ќе се субвенционираат покачувања на платите

пред 2 години
мрсен БУЏЕТ ЗА ПЛАТИ

Милошоски обелоденува – просечните примања во СЈО од 220.000-260.000 денари

пред 2 години
Според новиот нацрт-закон

Субвенционирање на придонесите за покачување на платите од 600 до 6.000 денари

пред 2 години
Македонија

Стартуваше учебната година – следуваат разговори за платите во образованието

пред 2 години
ОДЛУКА НА ВЛАДАТА

Од 1 септември на наставниците и професорите платите повисоки за пет проценти

пред 2 години
Економија

Истражување: Со 3.440 евра месечно во Германија си богат, со 1.500 преживуваш

пред 2 години
Економија

Локвенец: Извештајот на СТО потврди, економијата расте, следува инвестициски циклус од 5 милијарди евра

пред 2 години
Економија

СДСМ: Платите продолжуваат да растат

пред 2 години
Свет

Дебата во САД: Смеат ли директорите да земаат стотина пати повисоки плати од работниците

пред 2 години
Економија

Ванчева: Платите растат, вработените во градинките добија зголемување од 3.000 денари

пред 2 години
потворно излегоа на протест пред влада

Вработените од ОХИС: Ако може да се исплатат долговите на општините, може да се најдат пари и за нас

пред 2 години