Ознака: Оливер Вархеји
Регион

Таен помошник на Вархеји е најголемиот антимакедонист Ковачев

пред 1 месец
Македонија

Вархеји денеска во Скопје, Бугарија главна тема

пред 2 мес.
Регион

Вархеи во Софија ќе бара кревање на бугарското вето

пред 2 мес.
посета на скопје и софија

Дали Вархеи ќе ја убеди Бугарија да го тргне ветото?

пред 6 мес.
Регион

Вархеји повори дека е можно да се отворат преговори само со Албанија

пред 7 мес.
Македонија

Средба Заев-Вархеји во Брисел: Идентитетот не може да биде причина за блокада на евроинтеграциите

пред 7 мес.
Економија

Бесими-Вархеји: Економски план за Западен Балкан за побрз економски раст

пред 9 мес.
Свет

Вархеји е негативен на ковид-19, излезе од карантин

пред 1 година
Македонија

Вархеји можеби има корона а се сретна со целиот државен врв пред неколку дена

пред 1 година
Македонија

Средба на претседателот Пендаровски со Комесарот за соседска политика и преговори за проширување на ЕУ, Оливер Вархеји

пред 1 година
Македонија

Варјехи со порака: Треба да видиме резултати за да можеме и ние да ја презентираме вашата посветеност пред другите земји-членки на ЕУ

пред 1 година
Македонија

Вархеји не е сигурен дали Бугарија ќе стави вето за преговори

пред 1 година
Македонија

Еврокомесарот Оливер Вархеји денеска во Скопје

пред 1 година
Македонија

Гир: Пристапување кон ЕУ треба да биде национален проект, а не проект на една политичка партија или коалиција

пред 1 година
Македонија

Телефонски разговор Мицкоски-Вархеји: Здравствената состојба приоритет при одредување на датумот за избори

пред 1 година