Ознака: охис
Македонија

Министерството за животна средина смирува: Излеаната течност во ОХИС е целосно собрана

пред 2 дена
Македонија

ОХИС ќе мора да работи цела ноќ за отпадот да се складира во буриња и да се извезе надвор од државата

пред 3 дена
Македонија

Хаварија во ОХИС: Истекла течност од цистерна во која бил складиран метил акрилат мономер

пред 3 дена
Бараат исплата на побарувањата од стечајната постапка

Поранешни вработени од „ОХИС“ повторно на протест во Скопје

пред 3 мес.
потворно излегоа на протест пред влада

Вработените од ОХИС: Ако може да се исплатат долговите на општините, може да се најдат пари и за нас

пред 5 мес.
потворно излегоа на протест пред влада

Вработените од ОХИС: Ако може да се исплатат долговите на општините, може да се најдат пари и за нас

пред 5 мес.
Економија

Мицкоски: Додека Владата сее магла за успеси во економијата, народот живее во сиромаштија

пред 5 мес.
Економија

Анѓушев: Не сум оптимист дека ОХИС може повторно да проработи

пред 8 мес.
Подобро е да се чисти отколку да се пренесува

Се бара компанија која ќе го исчисти токсичниот линдан од „Охис“

пред 11 месец
Се уште нема решение за нивниот проблем

Стечајците од Охис најавуваат секојдневни блокади на булеварот пред Владата

пред 11 месец
Заев на средба со стечајците од ОХИС

Ќе се бараат одговори на барањата на стечајците од ОХИС

пред 12 мес.
Пред Владата

Протест на вработените во Охис

пред 12 мес.