Ознака: одложување
Македонија

За евентуално одложување на пописот владата се раководи од препораките на Комисијата за заразни болести, вели Арсовски

пред 1 месец
Македонија

Џафери: За одложување на пописот потребна е политичка одлука

пред 3 мес.
Свет

Францускиот министер за финансии Бруно ле Мер ги повика трговците да го одложат „Црн петок“

пред 5 мес.
Хроника

Зоран Милески-Кичеец побарал одложување на издржувањето на казната

пред 6 мес.
Македонија

Одбраната на Јанакиески бара повлекување на обвинението против него бидејќи нема никакви докази

пред 7 мес.
Економија

Банките можат да овозможат втор период на одложена отплата на кредитите

пред 8 мес.
Регион

Народната банка на Србија го одложи плаќањето кредити

пред 1 година
Економија

Фолксваген ја одложи одлуката за изградба на фабрика во Турција

пред 2 години
Македонија

Одбраната бара одложување на „Траекторија“ до разјаснување на ситуацијата со Јанева

пред 2 години
Македонија

„Титаник 3“ одложен поради пратенички обврски на Ејуп Алими

пред 2 години
лидерите на ЕУ се договорија

ЕУ и понуди на Тереза Меј одлагање на Брегзит до 31 октомври?

пред 2 години
Откако го изгласаа, сега ќе бараат одложување

Велковски: Пратеничката група на СДСМ ќе бара одложување на Законот за пазарџии

пред 2 години
ривер плата и бока јуниорс во финалето на либертадорес

Ништо од спектаклот – дожд го одложи „Суперкласико“

пред 2 години