Ознака: одговор
Македонија

Мицкоски: Владата да одговори зошто го одбива понудениот план за справување со енергетската криза и дали во игра можеби се тендери во четири очи

пред 2 години
Македонија

Ковачевски: Никогаш ниту сум избегнувал ниту бегал од одговорноста за служење на воениот рок

пред 2 години
Македонија

Пендаровски за лагите на Радев дека во Македонија имало концентрациони логори: Гола конструкција за политички цели

пред 2 години
Македонија

Бугарско МНР: Бугарија уште во февруари ја информираше Македонија дека нејзините предлози не се прифатливи

пред 2 години
Македонија

Наќе Чулев: Ниту еден од пиуните на Спасовски не ми доставил информација за било каков криминал од меѓународни размери, напротив правеа опструкции

пред 3 години
Македонија

Шилегов: Семејната куќа е од татко ми, ништо не е додадено од тоа што стои в о имотниот лист

пред 3 години
Македонија

Данела Арсовска одговори на валканите напади упатени уште пред почетокот на кампањата: Со Заев имам повеќе контакти, отколку што имав со Груевски

пред 3 години
Одговор на обвинувањата на директорот на ФЗО

Новачевски контра Дончев: Вие сте единствениот печалбар во обратна насока

пред 5 години
Одговор на ректорот на скопскиот универзитет

Проф.Никола Јанкуловски: Соопштението на антикорупционерите го примив со неверување

пред 5 години
Црковни препукувања

Вселенската патријаршија е подготвена да ја признае МПЦ

пред 5 години
Екс-премиерот му возврати на грчкиот премиер

Груевски: Ципрас никогаш не предложил разговори за да ги одбијам

пред 5 години
Уште еден одговор на претседателскиот кандидат за ФБ линчот

Силјановска: Не прифаќам да бидам инспирација на мажите (ВИДЕО)

пред 5 години
Свет

Критиките на Сорос се бесмислени

пред 5 години
Македонија

СДСМ: Настапот на Ѓорчев е лицемерен и неискрен

пред 5 години