Ознака: награди
Магазин

Седум награди за „Ана Каренина“ на Дејан Пројковски на 70. Фестивал на професионален театар Војводина

пред 3 мес.
Магазин

„Номадленд“ е победник на Оскарите

пред 3 мес.
Магазин

Доделени наградите Гран При и почесната награда „Коста Хаџи Антоновски“ на “Мал Битолски Монмартр”

пред 3 мес.
Магазин

ДПМ ги објави добитниците на традиционалните награди на писателската асоцијација

пред 6 мес.
Магазин

Македонија е копродуцент во филмот „Улиште“ кој ги освои трите големи награди на „Санденс“

пред 6 мес.
Магазин

Македонските карикатуристи Тоде Блажевски и Златко Крстевски наградени на Меѓународен фестивал во Кореја

пред 6 мес.
Магазин

Филмот „Решетки“ најдобар на „Мобил фестивал“

пред 8 мес.
Магазин

ДПМ распиша конкурс за годишните награди

пред 8 мес.
Магазин

Играниот филм „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски доби три нови награди

пред 9 мес.
Магазин

Доделени наградите на „Литера“

пред 10 мес.
Магазин

Доделени наградите на петтото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“

пред 10 мес.
Магазин

Доделени наградите на „Синедејс“

пред 10 мес.
Светска галерија на карикатури – Скопје 2019

Остен ги додели наградите за оваа година: Гран-при за Мојмир Михатов

пред 2 години
Агенцијата за млади и спорт ги соопшти имињата

Познати добитниците на наградата „8-ми септември“

пред 2 години
Македонија

МИМ ги додели наградите „Никола Младенов“ за најдобри истражувачки стории во 2018

пред 2 години
Берлински филм фестивал 2019

„Синоними” на Надав Лапид ја освои Златната мечка

пред 2 години
АТП ги објави традиционалните награди

АТП награди: Новак крал на камбекот, Вајда тренер на годината

пред 3 години