Ознака: мода
нов моден тренд

„Underboob“ бикини дополнително ќе ги вжешти топлите летни денови (ФОТО)

пред 3 мес.
Магазин

Вистинско крзно наскоро ќе може да се види само на живите животни

пред 6 мес.
по 14 години се врати „црната пантерка“

Наоми Кемпбел ја затвори ревијата на Валентино (ФОТО)

пред 7 мес.
првата дама на сад го збуни светот

Меланија излезе од авионот, сите гледаа во нејзините нозе (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Каква беше модата во деведесеттите на Балканот

Тренерки во фармерки, дизелаши и дебели синџири (ФОТО)

пред 8 мес.
Прво појавување на 16-годишната Лајла Мос, во светот на модата

Мајка и е една од најубавите жени на светот, а таа веќе ја надминува (ФОТО/ВИДЕО)

пред 11 месец
Привршуваат подготовките за модното случување на годината

Одбрани новите ангели на „Викторија сикрет“ (ФОТО/ВИДЕО)

пред 11 месец
Мода

Ирина Шајк блесна во долна облека

пред 12 мес.
Магазин

Меган Маркл е најдобро облечена жена за 2018 година

пред 12 мес.