Ознака: Манфред Вебер
ТЕШКА НОЌ НА САМИТОТ НА ЕУ ВО БРИСЕЛ

Лидерите на ЕУ без договор – главните кандидати за наследник на Јункер пуштени низ вода

пред 7 мес.
КОЈ НА МЕСТОТО НА ЈУНКЕР?

Се скршија копјата во Брисел – извиси кандидатот на Меркел

пред 7 мес.
НЕ ГИ САКА ВО ЕУ

Манфред Вебер планира да ги прекине преговорите за членство со Турција

пред 10 мес.
ЌЕ ДОБИЈАТ ЛИ ЦРВЕН КАРТОН ОД ЕПП?

Вебер и Орбан зад затворени врати ја преговараат иднината на Фидес

пред 11 месец
преминати партиските линии

Манфред Вебер со критики за Ципрас, повеќе контактирал со Путин и со Мадуро

пред 12 мес.
Македонија

Мицкоски му честиташе на Вебер: Со нетрпение очекувам да работиме заедно за интеграција на Република Македонија

пред 1 година
ПО ИЗБОРОТ ЗА ШПИЦ-КАНДИДАТ ВО ЕПП

Манфред Вебер – рокерот од Баварија со конзервативни вредности спремен за фотелјата на Јункер

пред 1 година
Германскиот политичар побара дијалог со популистите и националистите во Европската Унија

Вебер: Идентитетските прашања ќе доминираат во изборната кампања за ЕУ

пред 1 година