Ознака: Љупчо Николовски
Македонија

Николовски за Заев и „Рекет“: Граѓаните секогаш ќе ја изберат правдата и државата а не мафијата

пред 11 месец
Николовски без конкретен одговор

Дали на седницата на Централниот одбор на СДСМ присуствувале „Кики“ и „Фрики“?

пред 12 мес.
Македонија

Николовски: За нас зборот важи

пред 1 година
ТИМОВИ НА СДСМ ОД УТРЕ НА ТЕРЕН

Николовски: Ќе го забележиме тоа што ќе го кажат граѓаните, па ќе делуваме (Видео)

пред 1 година
Македонија

МЗШВ: Љупчо Николовски нема да користи апанажа

пред 1 година
Братот на поранешната пратеничка Ермира од „Шарената револуција“

Замир Мехмети ќе го советува Љупчо Николовски

пред 1 година
Почнува реализацијата на предвидените 37,5 милиони евра за рурален развој на општините 

Анѓушев: Сакаме да ја видиме земјава без кал, секој град да биде убав

пред 1 година
Економија

Склучени 318 договори за државно земјоделско земјиште до три хектари

пред 1 година
Најава на новиот генерален секретар на СДСМ николовски

Се зависи од датумот: Заев во следните неколку дена ќе излезе со став дали ќе има реконтрукција

пред 1 година
потпишани договори со земјоделците од програмата за рурален развој

Со системот „капка по капка“ до поконкурентно производство

пред 1 година
нови 10 милиони евра за агробизнисмените

Производство на тестенини, фарми за зајци, отварање кино, радио или ТВ во рурална средина, ќе се кофинансира преку ИПАРД 2

пред 1 година
измени на Законот за земјоделско земјиште

Младите до 40 години ќе бидат ослободени од плаќање на закупнина на земјоделско земјиште, три години од склучување на договорот

пред 1 година
Економија

Сериозна забелешка за капацитетот на Платежната агенција во Извештајот на ЕК

пред 1 година
Економија

Николовски: Со премиерот ќе разговараме за кадарот кој би можел да ме замени

пред 1 година
Македонија

Прашан дали е човек на Заев или Шеќеринска, Николовски вели дека во СДСМ постои единство

пред 1 година
новиот генерален секретар со порака

Николовски: Убеден сум дека СДСМ ќе биде победник на следните парламентарни избори

пред 1 година
Економија

Николовски: Со заеднички мерки ќе го развиваме земјоделството со Црна Гора

пред 1 година
Заев и Николовски се занимаваат со политички реваншизам, обвини Трипуновски

Трипуновски: Наместо да ги реши проблемите на земјоделците,власта дели откази

пред 1 година
го исполнивме ветеното рече министерот николовски

Отворен е тендерот за зелената нафта, избраната компанија ќе ги печати платежните картички

пред 1 година
за ланската реколта

Николовски: До петок сите тутунопроизводители ќе ги добијат субвенциите за ланската реколта тутун

пред 1 година