Ознака: кривичен законик
Македонија

Измените на Кривичниот законик ги подготвувала заменичката во Правда од СДСМ, тврди министерот Лога

пред 9 мес.
Став на ВМРО-ДПМНЕ

Измените на Кривичен законик се за амнестија на власта

пред 9 мес.
Бараа повлекување на измените на кривичниот законик

Пратениците не го послушаа апелот на Невладиниот сектор (ВИДЕО)

пред 5 години
Експресно и без опозиција

Донесени измените на Кривичниот законик

пред 5 години
Мнозинството не отстапува од промена на членот 353 од Кривичниот законик

Во опозиција се бара широка дебата, на власт се „штанцаат“ закони

пред 5 години
ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во дебатата за измени на Кривичниот Законик

Мицевски: Заев тргува со правото и правната држава

пред 5 години
Три пати од вчера поднесени, па повлечени

Пратениците збунети, на крај сепак еден член од Кривичен законик ќе се менува

пред 5 години
РЕАКЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ

„СДСМ и Талат Џафери на шверцерски начин сакаат да донесат два значајни закона“

пред 5 години
Македонија

Костадинов: Со иницијатива до Уставен, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од одговорнос

пред 6 години