Ознака: Крешник Бектеши
Економија

Петрушев: Целата прехранбена индустрија е максимално мобилизирана

пред 2 недели
Економија

Ќе се намалуваат давачките за некои увозни репроматеријали

пред 2 недели
Владата со прв сет економски мерки за ублажување на последиците од коронавирусот

Се воведуваат бескаматни кредити, субвенции за придонеси, работа во 4 смени

пред 2 недели
Економија

Во Буџетот на Министерството за економија за 2020. за гасификација 120 милиони денари

пред 4 мес.
Економија

Бектеши: Трговската соработка со Холандија изминатите години бележи континуиран раст

пред 5 мес.
Потпишана предлог одлуката за раскинување на договорот за рудникот „Иловица“

Бектеши за Иловица: Владата не носи емотивни, туку одлуки во рамки на законите

пред 6 мес.
Економија

Соработката со странски компании значи и обука на стручен кадар кој се бара на пазарот на труд

пред 6 мес.
бизнис средби во скопје

За бизнисот е неприфатливо изградбата на автопатот Скопје-Блаце да биде завршена до 2023 година

пред 7 мес.
максимум би можеле да вложиме до две милијарди евра

АД Електрани ипрати писмо со намери за вложување во нуклеарката „Белене“

пред 7 мес.
ние ќе извезуваме компири и мед, а соседите ќе увезуват икра и подмладок од риба

Укинати се бариерите меѓу Македонија и Косово (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Економија

Во ЖИВО: Прес-конференција на министерот за економија, Крешник Бектеши

пред 7 мес.
Економија

Нема штета од забраната за извоз на компири и мед на Косово, тврди Бектеши

пред 7 мес.
Економија

Бектеши и Шаља ќе бараат решение за косовската забрана за увоз на компири и мед

пред 8 мес.
откако во петокот приштина воведе забраната за увоз

Бектеши утре на Косово по аргументи за воведувањето забрана за увоз на компир и мед

пред 8 мес.
Економија

Бектеши: Раскинување на концесиите за каменоломите во Лабуништа во најкраток рок

пред 8 мес.
деталите ќе бидат дефинирани наскоро

Бектеши: Субвенции за нови возила и за вградување плин,таксистите добиваат налепници

пред 8 мес.
Економија

Сертификат „Фер за потрошувачот“ за 45 компании

пред 8 мес.
Економија

Идната недела повик за градење фотоелектрани на приватно земјиште (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Економија

Започна реконструкција на патот Тетово-Попова Шапка

пред 9 мес.
грчката компанија бара над 30 милиони евра оштета

Бектеши за тужбата од Хеленик Петролеум: Нема да седиме со скрстени раце

пред 9 мес.