Ознака: Кирил Петков
Македонија

Ковачевски му одговори на Петков: Имаме институции за помалите етнички заедници, нивниот капацитет може да се зголеми

пред 4 дена
Македонија

Петков: Го продолжуваме конструктивниот дијалог, но нема ништо да биде потпишано

пред 7 дена
Македонија

Го притегнаа: Ќе попушти ли Петков пред американскиот притисок?

пред 1 нед.
Регион

Петков решил иднината на Албанија и Македонија да биде во ЕУ

пред 1 нед.
Македонија

Петков на пат да стане поранешен ако попушти за Македонија

пред 2 недели
Македонија

Петков глуми појас за спасување на Ковачевски, па бугарските услови ни ги продава како европски

пред 3 недели
Македонија

Од што се плаши Петков: Oбезбедувањето во Битола го чува како Тито (ВИДЕО)

пред 1 месец
Македонија

Петков и Јотова ја уценуваат Македонија среде Битола (ФОТО)

пред 1 месец
Регион

Борисов се закани дека нема да поддржи ниту една одлука на Петков за Македонија

пред 1 месец
Македонија

Крвави ви се рацете“: Битолчани се кренаа против Петков и Бугарите (ФОТО)

пред 1 месец
Македонија

Петков со хеликоптер ќе дојде во Битола за да промовира бугарски книги

пред 1 месец
Регион

Чии шпиони се Радев, Петков, Борисов, Нинова, Трифонов….?

пред 1 месец
став на вмро-дпмне

Штом Бугарија прогласува успех, а нашата власт молчи, тоа значи дека се отвора врата за негацијата на македонскиот идентитет

пред 1 месец
Македонија

Цар Самоил ќе биде само наследник на бугарското или и на независно царство?

пред 2 мес.
Македонија

Андреј Ковачев: Петков не ја разбира темата и е подготвен да изврши национално предавство

пред 2 мес.
Регион

Бугарите во Устав на прво место: Новиот пристап на Петков само ги зголеми условите за датум

пред 2 мес.
Македонија

Гласот на Америка: Околу 50 организации за човекови права бараат Кирил Петков да се извини за депортацијата на македонските Евреи

пред 2 мес.
Македонија

„Пресинг ТВ“ дознава: Петков и Ковачевски се договорени македонскиот јазик да биде од 91-ва, народот од 45-та

пред 3 мес.
Македонија

Петков: Јас и Димитар нема да подлегнеме на провокации

пред 3 мес.
Македонија

Се согласил ли Ковачевски со меѓународното легитимирање на бугарските уцени?!

пред 3 мес.