Ознака: кашмир
Продолжуваат тензиите во Кашмир

Престрелка на границата меѓу Индија и Пакистан, двајца загинати цивили

пред 1 година
Ииндискиот министер за одбрана најави промена на индиската воена доктрина

Индија не планира, но не отфрла да употреби нуклеарно оружје против Пакистан

пред 1 година
откако Индија ја укина автономијата на индискиот дел на Кашмир

Гутереш повика за воздржаност меѓу Индија и Пакистан

пред 1 година
Одлука која може да доведе до нов воен конфликт

Индија ја укина уставната контрола врз Кашмир, Пакистан се противи

пред 1 година
ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО КАШМИР

Гром разнесе цел пазар и уби најмалку 22 лица

пред 2 години
во областа кашмир

Ѕвецка оружјето меѓу Индија и Пакистан, одново гранатирани воени позиции

пред 2 години
крај на тензиите во азиското буре барут?

Пакистан спремен да го ослободи индискиот пилот во замена за смирување на тензиите

пред 2 години
ситуацијата е сериозна

Индија и Пакистан никогаш поблиску до нуклеарен конфликт

пред 2 години
вонредно обраќање на пакистанскиот премиер

Пакистан повика на дијалог со Индија: Нуклеарни сили не смеат да си дозволат лоши проценки

пред 2 години
Жесток судир на двете нуклеарни сили

Пакистан урна два индиски воени авиона, Индија одговори (ВИДЕО)

пред 2 години