Ознака: ЈСП
Македонија

Утре ќе возат автобусите на ЈСП

пред 4 мес.
Македонија

Возачите на ЈСП му порачаа на директорот „Заминавме“

пред 7 мес.
Македонија

Скопје пред целосен колапс: Утре штрајкуваат и вработените во ЈСП

пред 10 мес.
Македонија

Скопје годината ја заврши и ја почна со хаос во градскиот превоз

пред 1 година
Македонија

Скопје денеска блокирано од приватните превозници

пред 1 година
Македонија

Денеска не чекајте приватни автобуси

пред 1 година
Македонија

Скопје повторно доби градски превоз

пред 2 години
Македонија

Пешки или со возило: Денекска нема градски превоз

пред 2 години
Македонија

Хаос во ЈСП: Закани за бомба и штрајк, граѓаните најголеми губитници

пред 2 години
Хроника

Тепачка во автобус на ЈСП

пред 2 години
Македонија

Бесплатен јавен превоз во Скопје ќе има, но постепено

пред 2 години
Македонија

Стојкоски ќе предложи гаражите на ЈСП да бидат префрлени на друга локација

пред 3 години
Македонија

Филипче да се реши дали има или нема вакцини за ЈСП, Царина, Патарина

пред 3 години
Економија

Автобусите преполни, возачите без плата: ЈСП стана најголем загубар

пред 4 години
Хроника

ЈСП Скопје: Автобусите в понеделник ќе возат по неделен, зимски возен ред

пред 4 години
Магазин

Изменет режим на автобусите на ЈСП в недела поради „Скопскиот маратон“

пред 4 години
Македонија

ЈСП се огласи: Jавниот превоз не поскапува, билетот за едно возење е нова услуга

пред 5 години
Советот на Град Скопје донесе долука: Од 1 ноември

ЈСП ги враќа хартиените билети за едно возење, цената 50 денари

пред 5 години
Македонија

Ќе чини 50 денари: Kартичка за едно возење во ЈСП ќе се купува и во автобус

пред 5 години
Македонија

Автобусите на линијата „Сити тур“ од денеска по зимскиот возен ред

пред 5 години