Ознака: јанушев
Македонија

Јанушев: Имаме сомнежи дека во МВР е местен тендер за пневматици и се фаворизирал еден понудувач со промени на спецификации

пред 3 години
Македонија

Јанушев: Како пратеничка група предложивме специјална седница за петтиот пакет мерки, ветивме поддршка, гласавме ЗА!

пред 3 години
Македонија

Јанушев: Се надевам дека набрзо ќе се смени изборниот законик и ДИК ќе започне постапка за набавување на уреди за отисоци

пред 3 години
Македонија

Потценувањето на граѓаните ќе им се врати како бумеранг, првиот шамар Заев и Филипче го добија од здравствените работници

пред 3 години
Македонија

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ да беше на власт досега граѓаните ќе беа вакцинирани

пред 3 години
Македонија

Јанушев побара помош од меѓународната заедница: СДСМ и ДУИ подготвуваат изборна кражба

пред 3 години
Македонија

Во живо: Прес-конференција на Игор Јанушев

пред 3 години
Македонија

Јанушев до Николовски: Вашиот брат преку фирма наплаќа готовина без да издава фискална сметка, ги крши законите и работи нелегално

пред 3 години
Македонија

Јанушев: Со кого мислите дека си играте Спасовски?

пред 3 години
Македонија

Јанушев: Димитров е човек кој никогаш ништо нема сработено, обичен политикант и фотељаш

пред 3 години
Македонија

Јанушев: Пратениците и јавноста никако не добиваат одговор зошто токму Кацарска е предложена за уставен судија

пред 3 години
Македонија

Јанушев: Ако Русковска не побара притвор за Јанева веднаш, ќе биде директно одговорна дека ја остава да уништува докази

пред 5 години
Македонија

Јанушев: Победивме во 47 општини, ВМРО ДПМНЕ би освоила 53 пратеници, СДСМ 41

пред 5 години
Македонија

Јанушев: Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото

пред 5 години
Македонија

Ген-секот на ВМРО-ДПМНЕ Јанушев и екс министерот Јанакиески осомничени од СЈО за набавката на кинеските авотобуси

пред 5 години