Ознака: измама
Македонија

Колемишевски за измамата на власта: Македонија ќе биде втората земја што нема да го признава македонскиот јазик

пред 2 години
Хроника

Не бидете премногу колегијални: Му ги дали сите документи на колегата, тој си подигнал кредит во негово име

пред 3 години
знаел за манипулацијата, но продолжил со продажба на автомобилите

Поранешниот шеф на Ауди на суд заради „дизелгејт“

пред 5 години
Македонската полиција ги фати

Лица од Косово и Албанија собирале средства низ Тетово за лажни донации

пред 5 години
Прелажани тетовци

Измамени старци – Им земал 100 евра за да им продаде дрва, па исчезнал

пред 5 години
Македонија

Уапсена Бугарка за измама – за 700 евра лечела скопјанка од црна магија

пред 5 години
Македонија

ИЗМАМА: Им ветувал дека ќе им среди за работа во Германија и наплаќал по 77000 евра

пред 5 години
тесна трка меѓу нетанјаху и ганц

На повидок промена на власта во Израел?

пред 5 години
Двајца охриѓани мамеле старци

Со иста измама за сообраќајка и со лажно злато земале 4.000 евра

пред 5 години
Измамен Гостиварец

Дал 250 евра , добил евтин часовник во залог

пред 6 години