Ознака: избор
Македонија

Со проектот „Ова е Македонија за сите“ се слушаат проблемите на граѓаните

пред 3 недели
Македонија

Koвачки: Не може преку злоупотреба на европското знаменце да се крадат пари и за тоа никој да не одговара

пред 3 недели
Македонија

Ташко Јованов Македонец со потекло од Грција: Ние не сме Егејци туку чисти Македонци

пред 3 недели
Македонија

Грците за Заев велеле дека е „многу добар човек“

пред 3 недели
Македонија

За власта Македонците од Грција се посебен народ (ВИДЕО)

пред 3 недели
Македонија

Мицкоски: Владата ја води ДУИ, СДСМ е само подизведувач

пред 3 недели
Македонија

Ковачевски смета дека не треба да ги покаже сметките на чии трошок патувале неговите деца во САД

пред 3 недели
Македонија

Адвокатот Илиевски: Кацарска е пристрасна, требаше да се изземе од гласање за „бомбите“ како докази

пред 3 недели
Македонија

Одлука на Уставниот суд: „Бомбите“ како доказ во суд се уставни

пред 3 недели
Македонија

Мицкоски им порача на ДУИ и СДСМ да не крадат

пред 3 недели
Пресинг

Мицевски: За исплаќањето пари од буџетот за работната група за уставни измени некој може да одговара

пред 4 недели
Интервју со координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Мицевски: Ние не сме против градење, ние сме против крадење

пред 4 недели
Македонија

Советникот од Царина близок на Заев, Милев ќе зема 6.000 евра месечно од Македонски Телеком

пред 4 недели
Македонија

Чепреганов: Македонија нема заедничка историја со Бугарија за заеднички да одбележува историски датуми и личности

пред 4 недели
Седница на Апелација

Јанакиески: „ТНТ“ е единствен предмет на СЈО каде не се штитат интересите на државата и Буџетот туку приватниот интерес

пред 4 недели
Македонија

Мицкоски: Неопходно е обединување за силна победа за да не бидеме предмет на уцени

пред 4 недели
Македонија

Социјалните мрежи поттикнуваат врсничко насилствo: МОН предлага да се направи итна проценка на безбедносните ризици

пред 4 недели
Македонија

Мицкоски: Нема да се смирам додека не го вратат украденото и додека не одговараат пред законите

пред 4 недели
Македонија

Од внесувањето на Бугарите во Уставот полошо е само ако влезат со терминот „македонски Бугари“

пред 4 недели
Македонија

Мицкоски: Обландата дека се европски ориентирани е само завесата со која се покриваат за да им поминуваат криминалот и предавствата

пред 4 недели