Ознака: инвестиција
Економија

(ФОТО) Заев донел инвестиција од фирма која е банкротирана!

пред 5 мес.
Економија

Поставен камен темелник за земјоделско-сточарскиот комплекс „Голд ленд“

пред 5 мес.
Македонија

Бугарски „Скејл Фокус“ во наредните пет години ќе инвестира 45 милиони евра во земјава

пред 5 мес.
неименувани извори тврдат

Турција и Волксваген се поблиску до договор за изградба на фабрика

пред 9 мес.
со доаѓањето на јапонскиот авто гигант

Србија ќе биде најмоќниот производител на гуми, вели Вучиќ

пред 10 мес.
србија се радува

Јапонскиот авто гигант “Toyo Tires“ инвестира во Србија 390 милиони евра

пред 10 мес.
Економија

Словенечката „ТАБ МАК“ најавува втора инвестиција во Пробиштип од 25 милиони евра

пред 10 мес.
Германскиот гигант ќе ја одбере Турција или Бугарија

Фолксваген ја пречкрта Македонија

пред 11 месец
Се очекува инвестицијата да биде околу 20 милиони евра

Чешки „Локо Транс“ ќе гради фабрика во Гази Баба

пред 1 година
во земјава од 25 милиони евра

Заев и Анѓушев најавија нова инвестиција на Таб Mак(ВИДЕО)

пред 1 година
Економија

Се потпиша договор за закуп меѓу ДТИРЗ и компанијата „Герешајмер“

пред 1 година
Германската компанија ги продолжува разговорите за инвестиција во Југоисточна Европа

Бугарија и Турција во финална трка за Фолксваген?!

пред 1 година
Економија

Турски инвеститор сака да гради десет ветерници во Демир Капија и Гевгелија

пред 1 година
ќе произведува медицинска пластика

Германската компанија „Гересхајмер“ ќе гради фабрика во Скопје

пред 1 година
ДАЛИ СОСЕДОТ НИ ГО ЗЕДЕ БИЗНИСОТ?

Германија отвора фабрика за автомобилската индустрија во Србија, инвестиција тешка 65 милиони евра

пред 1 година
Економија

Мицкоски: Помина јануари, нема ништо од најавената германска инвестиција на Заев

пред 1 година
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: „Малхотра“ е наша инвестиција, а не на СДСМ

пред 1 година
Магазин

Со инвестиција од 300 милиони долари „Фејсбук“ ќе им помага на новинари

пред 1 година
Според најавите на експертите

Златото и среброто годинава најпрофитабилна инвестиција?

пред 1 година
Интервју со Солза Грчева

Заев се покажа како погрешна инвестиција

пред 2 години