Ознака: интерпелација
Македонија

Заев има време до 14 и 30 часот: Утре се поднесува иницијативата за недоверба на владата

пред 6 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ му ја врати интерпелацијата на Џафери без преправки

пред 10 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и Левица поднесоа интерпелација за Џафери поради албанскиот јазик во ЕП

пред 11 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти „сапуницата“ за Спасовски-Продолжете да си играте парламент и да глумите театар, интерпелација за Џафери

пред 1 година
Македонија

Интерпелацијата на Спасовски на дневен ред во Собранието

пред 1 година
Македонија

Инетрпелацијата на министерот Спасовски на дневен ред на собраниска седница

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе интерпелација за Филипче-На Македонија и треба министер за здравство, а не министер за тендери и провизии

пред 1 година
Македонија

Цел месец интерпелациите за Маричиќ и Николовски не се на дневен ред

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата за Оливер Спасовски

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ планира да поднесе иницијатива за гласање за доверба на Владата

пред 1 година
Македонија

Николоски: Македонија не смее да остане роб на Димитров и Заев, пратениците треба да ја поддржат интерпелацијата

пред 1 година
Македонија

Јанушев: Димитров е човек кој никогаш ништо нема сработено, обичен политикант и фотељаш

пред 1 година
Македонија

Димитров: Мене ме обвинувате што Бугарија го прекрши членот 2 од договорот

пред 1 година
Македонија

Николоски: Интерпелацијата за Димитров очекувам да биде прифатена поради тоталното фијаско со евроинтеграциите на државата

пред 1 година
Македонија

Мицевски: Причините за интерпелација на Димитров се манипулацијата за добивање на датумот и неуспеси на надворешната политика

пред 1 година
Македонија

Интерпелацијата на Димитров пред пратениците

пред 1 година
Македонија

Собранието во среда ќе дебатира за интерпелацијата на Димитров

пред 1 година
Македонија

Проф.Силјановска за интерпелацијата на вицепремиерот Николовски и министерот Маричиќ-Со институционален илузионизам нема вистинска борба против корупцијата

пред 1 година
Македонија

Денеска интерпелација: Ќе падне ли Димитров?

пред 1 година
Македонија

Покрај за Димитров, интерпелација ќе има за Маричиќ и за Николовски

пред 1 година