Ознака: идентитет
Македонија

Едвард Џозеф: Македонија треба да бара од САД, Франција, Германија и Велика Британија цврсто признавање на македонскиот идентитет и историја

пред 6 дена
Македонија

Сарацин: Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се сочувани, нема многу време за да се добијат и други работи

пред 3 мес.
Македонија

Тетралогија на македонскиот идентитет и смислата на постоењето-Бетон, Црвени линии, Аморфност, Илузии

пред 1 година
Македонија

Пендаровски: Македонскиот идентитет, јазик и култура не можат да бидат на маса со Бугарија или дел од преговарачката рамка

пред 1 година
Македонија

Павле Трајанов: Натамошното нагризување на македонскиот идентитет нема да помине во Парламентот

пред 2 години
Македонија

На сметка на Македонците, Ковачев сака од спомениците да го исчисти фашизмот на Бугарија

пред 2 години
Македонија

И Радев забега-Нема компромис со историјата, со нашиот идентитет и јазикот!

пред 2 години
МИТИНЗИ НА ВМРО-ДПМНЕ И „ПРАВДА ЗА МАКЕДОНИЈА“

Сиљановска од Валандово:Го измешаа партиското со државното, министри и директори во кампањата на Пендаровски

пред 3 години
ВОЗАЧОТ НА „ЕУРОБУС“ КАЖАЛ КАКО ДОШЛО ДО НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛЕСКОВАЦ

Пред автобусот одненадеж излетал авотомобил, потоа автобусот изгубил контрола

пред 4 години
Навивачите на Вардар со порака

Името е идентитетот (ФОТО)

пред 4 години
УСПЕШНИ КОНСУЛТАЦИИ

Согласност меѓу Заев и „независните“ од ВМРО-ДПМНЕ – амандманите ќе влезат во сила кога Грција ќе го ратификува Договорот

пред 4 години
Весела Чернева, заменик-директор на Европскиот совет за надворешна политика

Македонците треба да го заштитат европскиот идентитет на Македонија

пред 4 години
Два концепта или поделен идентитет

Договорот од Преспа ќе произведе два типа Македонци

пред 4 години
Претседателот од посетата на САД

Иванов: Зарем ќе се одрекуваме од слободата да се наречеме според нашето сопствено име

пред 4 години