Ознака: грозје
Економија

Кои поединци манипулирале со квалитетот на грозјето?

пред 3 години
Економија

Хоџа: Винарските визби да дадат извештај колку грозје ќе им биде потребно од годинашнава реколта

пред 3 години
Економија

Николоски: Поради неспособноста на Заев милиони тони грозје скапува по нивите, ВМРО-ДПМНЕ бара организиран државен откуп на истото

пред 4 години
Економија

Пенков: Бербата е при крај, грозјето скапува неоткупено

пред 4 години
Економија

Димовски: Не верувам дека Владата ќе го реши проблемот со лозаропроизводителите

пред 4 години
на семејно виногорје во Калифорнија

Мечка со префинет вкус, јаде само од најскапото грозје (ВИДЕО)

пред 5 години
Тензична атмосфера на денешната блокада

Оставка, оставка, извикуваа земјоделците до министерот Димковски на протестот кај Росоман (ВИДЕО)

пред 5 години
Економија

Димковски: Ќе видиме како одат цените, па ќе одлучиме за евентуална интервенција

пред 5 години
неизвесен старт на бербата

Ако Владата не преземе мерки, наскоро ќе нема лозови насади , се заканија лозарите

пред 5 години
Неповолни метеоролошки услови за лозарството

Сушата го дамлоса грозјето: Тиквешките лозари бараат прогласување елементарна непогода

пред 5 години
Економија

Лозарите најавија протести, бараат повисока откупна цена на грозјето

пред 5 години
лозарите на готовс за протести

Лозарите и винариите без договор за откупната цена на грозјето

пред 5 години
Економија

Тиквешките лозари бараат 18 денари за ,,вранец” и денар помалку за ,,смедеревка”

пред 5 години
Економија

Димковски: Тоа што можам да ветам е дека лозарите нема да бидат сами

пред 5 години
на повидок е лозарско – винарска катастрофа во Тиквешијата

Лозарите бараат повисоки цени за грозјето

пред 5 години
средба во министерството пред стартот на бербата

Винарниците ветуваат откуп на целото грозје и редовна исплата

пред 5 години
Економија

Грозјето да биде стратешки производ, бараат лозарите

пред 5 години
Економија

„Тиквеш“ го исплати откупеното грозје од ланската берба

пред 5 години
по средбата со лозари и преработувачи на грозје во Кавадарци

Николовски: Со измените на законот за вино ќе ги развиваме малите винарници

пред 5 години
Молат за свои пари

Лозарите се заканија со штрајк, министерот ветува дека ќе си ги добијат парите (ВИДЕО)

пред 5 години