Ознака: гренланд
По неуспешната понуда за купување

Трамп драстично го зголеми интересот на туристите за Гренланд

пред 5 години
ШТО ЌЕ ПОСАКА САКА ДА СИ КУПИ

Трамп ја откажа посетата на Данска откако му удрија корпа за Гренланд

пред 5 години
Ветувам дека нема да го направам ова, напиша американскиот претседател

Трамп на твитер објави фотомонтажа со свој хотел на Гренланд (ФОТО)

пред 5 години
ќе треба да се повлекуваме од брегот?

Научниците од НАСА го следат топењето на мразот на Гренланд и наодите не се добри

пред 5 години
НЕМА ДА ТРГНАТ ПО СТАПКИТЕ НА АЛЈАСКА

Гренланд одговори на идејата на Трамп: Не сме за продажба

пред 5 години
откако американскиот претседател се заинтересира да го купи островот

Трамп е заинтересиран, Данска предупредува: Гренланд не е на продажба

пред 5 години
можно е да содржат остатоци од живи организми

Научници открија повеќе од 50 езера под мразот на Гренланд

пред 5 години