Ознака: грчки Парламент
Регион

Грчкиот претседател задоволен што Златна Зора не влегле во Парламентот

пред 4 недели
Регион

Со гласовите само од Нова Демократија: Новата грчка влада доби поддршка од Парламентот

пред 1 месец
иако само што почна со работа

Грчкиот парламент вечерва ќе гласа за доверба на Владата на Мицотакис

пред 1 месец
Регион

Грчкиот парламент положи заклетва

пред 1 месец
Регион

Со шарени бои нападната зградата на грчкиот Парламент

пред 3 мес.
изгласан нов закон

Грчките пензионери ќе добиваат 13 пензија

пред 3 мес.
Македонија

Нацрт законите за два нови гранични премини кон Грција влегоа во грчкиот парламент

пред 3 мес.
Регион

Претседателот на грчкиот парламент бара Македонија да почне преговори со ЕУ

пред 5 мес.
Почна расправата во парламентот за ратификацијата на протоколот

151 глас се потребни за Северна Македонија да стане дел од НАТО

пред 7 мес.
ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ЈА ПРЕМИНУВА И ПОСЛЕДНАТА ПРЕЧКА

Грчкиот парламент в петок го гласа Протоколот за НАТО

пред 7 мес.
Бурна расправа во Атина

Грчкиот Парламент денеска треба да го изгласа Договорот од Преспа

пред 7 мес.
РАСТЕ ТЕМПЕРАТУРАТА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Нова демократија бара да се прекине дебатата – Ќе гласаме на слепо, покажете го новиот Устав на Скопје!

пред 7 мес.
ќе има ли ципрас мнозинство

Договорот од Преспа влезе во Парламентот, гласање утре

пред 7 мес.
на барање на опозицијата

Maкедонскиот Устав на увид во грчкиот Парламент

пред 7 мес.
очекувањата се дека ќе биде изгласан во петок

Нацрт законот за договорот од Преспа доставен до грчкиот Парламент

пред 7 мес.
ПОЛИТИЧКИ ТРИЛЕР ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Ципрас може да ја преплива Преспа и со помалку од 151 пратеник?!

пред 7 мес.
Почнува расправата за доверба на грчката влада

Ципрас ќе преживее, а со тоа и Договорот од Преспа?

пред 7 мес.
владиниот портпарол во неделното интервју за АНА-МПА

Ѕанакопулос убеден дека договорот од Преспа ќе добие мнозинство од грчкиот парламент

пред 8 мес.