Ознака: граничен премин
Македонија

Нема гужва на границите

пред 10 мес.
Македонија

Нема гужви на границите

пред 10 мес.
Македонија

Eден час чекање за влез и излез од Македонија

пред 10 мес.
Регион

Во Грција уапсени три лица кои одбиле на граница да направат тест за Ковид-19

пред 3 години
Македонија

Денеска се отвораат сите гранични премини, влез само со корона тест

пред 4 години
Македонија

Ниту еден патник на граничниот премин „Богородица“

пред 4 години
Македонија

Ќе се проширува граничниот премин кај Делчево од бугарска страна

пред 5 години
беше под контрола на Исламска држава до 2017 година

Сирија и Ирак отворија клучен граничен премин затворен уште од 2012 година (ВИДЕО)

пред 5 години
Економија

Танасоски: На граничните премини се врши засилена контрола согласно препораките од АХВ

пред 5 години
Македонија

На ГП Богородица и на Табановце се чека до 45 минути

пред 5 години
Македонија

На граничниот премин Богородица се чека до 30 минути

пред 5 години
Македонија

Катица Јанева на граница!? (ФОТО)

пред 5 години
Македонија

На Богородица, Табановце и Блаце се чека до 45 минути

пред 5 години
Македонија

На граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од половина час

пред 5 години
Македонија

Пендаровски потпиша указ за нови гранични премини со Грција

пред 5 години
Регион

Стреизмир-Рестилица: Во Косово ќе се оди преку нов граничен премин

пред 5 години
Од грчка страна има застој, информираат од дежурната служба на ГП „Богородица“.

Километарски колони за влез од Грција, патниците нервозни

пред 5 години
Македонија

НА ГП Богородица и Дојран се чека половина час

пред 5 години
Правила на граничните премини

Што е забрането, а што дозволено: Во Грција не внесувајте готвено јадење, а во Црна Гора месо

пред 5 години
според порталот газета експрес

Заедничкиот граничен премин меѓу Македонија и Косово ќе се отвори во август

пред 5 години