Ознака: горан сугаревски
Економија

Редовни авионски линии на „Визер“ од Малме и Милано до Охрид

пред 22 часа
Економија

Сугарески: Државата ги презема ингеренциите за плажите на Охридското Езеро

пред 2 недели
Економија

Сугарески: До крај на март започуваме со реконструкција на 40 патни правци

пред 2 недели
И покрај лошиот старт, Сугаревски останува оптимист

Ќе се реализираат планираните капитални инвестиции за годинава

пред 3 недели
Економија

Сугарески ги повика турските инвеститори да се вклучат во реализација на инфраструктурните проекти

пред 4 недели
Се аплицира до 6 ти март

Објавен оглас за распределба на 37 социјални станови во Струмица

пред 1 месец
Ќе се реализираат проекти над една милијарда евра

Владата најавува бум во патната инфрастуктура

пред 2 мес.
Проект од стратегијата на министерството за транспорт

Ќе се возиме со воз до скопскиот аеродром

пред 2 мес.
Економија

Сугарески: Наша цел е автопатот Скопје-Блаце да биде изграден пред 2023 година

пред 2 мес.
Трета среќа за Визер, се потпиша договорот со Владата

Осум нови авиолинии годинава за македонски граѓани

пред 2 мес.
Кога ќе се направи новиот автопат

Од Скопје до Приштина ќе се патува 45 минути

пред 2 мес.
Градежниците му се пожалија на Сугаревски

Црна година за градежништвото беше 2018-та

пред 3 мес.
Економија

Сугарески: Наскоро почнува изградбата на првиот дел од автопатот Скопје-Блаце

пред 3 мес.
Потпишан Договор за изградба на втората фаза од пругата Бељаковце до Крива Паланка

Со воз од Скопје до Софија ќе патуваме за 9 години

пред 3 мес.
Превезени два милиона патници на Скопскиот аеродром

Ивана Николовска од Мелбурн е двамилионитиот патник на Скопскиот аеродром

пред 3 мес.
Македонија

Сугарески: Сѐ е законски со парцелата кај Холидеј ин

пред 4 мес.
Буџетот на Министерството следната година тежи 118 милиони евра

Сугарески очекува железничката пруга Куманово-Бељаковце да биде готова за 18 месеци

пред 4 мес.
Планираните средства во Буџетот за оваа намена изнесуваа две милијарди денари.

Сугарески: Средствата за гасоводот што нема да се искористат, ќе се пренаменат

пред 5 мес.