Ознака: гасификација
истражување на „Харвард“

Македонските граѓани плаќаат со живот затоа што земјата доцни со гасификација

пред 2 мес.
Економија

Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ: Непоправливи „квантни“ промашувања во гасификацијата

пред 4 мес.
Економија

Гасификацијата се одвива по предвидената динамика

пред 5 мес.
Економија

Во Буџетот на Министерството за економија за 2020. за гасификација 120 милиони денари

пред 1 година
според министерот се се гради со забрзана динамика

Сугарески: Реализирани 71 процент од инвестициите во гасификацијата и 59 проценти кај патиштата

пред 2 години
Економија

Сугарески: Во делот на гасоводниот систем во моментот се работи убедливо најмногу

пред 2 години
Економија

Заев: Гасификацијата се одвива со добро темпо

пред 2 години
Од активистите на „Го сакам Водно“

Шилегов доби новогодишно пакетче со барања спакувани во чоколади (ВИДЕО)

пред 2 години
Економија

Сугарески очекува 95 проценти реализација на капиталните инвестици, клучен проблем ставката „гасификација“

пред 3 години