Ознака: Емилија Александрова
СЕ КРЧКА ЗАКОНОТ ЗА ВЕТИНГ

Александрова:Треба од негде да се почне, спремни сме да поднесеме амандмани

пред 4 мес.
независната пратеничка со пораки до заев и мицкоски

Александрова: Се надеваме дека судот ќе овозможи домашен притвор за луѓето чиj живот е загрозен

пред 9 мес.
Македонија

Вработувањето на децата на функционерите го фрли во сенка влезот во НАТО

пред 9 мес.
Александрова од телото за помирување најави

Предлог законот за амнестија ќе биде поднесен до крајот на неделава

пред 12 мес.
Александрова за телото за помирување

Мораме да дадеме шанса на нашата држава да се движи напред (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Две иницијативи на маса

Телото за помирување ќе предложи амнестија за тие што мирно протестирале и не учествувале во насилство

пред 12 мес.
Македонија

Помирувањето засега ќе оди без ВМРО-ДПМНЕ и без Алијансата (ВИДЕО)

пред 1 година