Ознака: ебола
Свет

Гвинеја прогласи епидемија на ебола, четврти случај во Конго

пред 3 години
Најновите податоци се објавени викендов

Безмалку 2000 мртви и повеќе од 3000 заразени од ебола

пред 5 години
Здравствена катастрофа во централна Африка

Еболата во Конго продолжува да се шири, речиси две илјади починати

пред 5 години
одлуката се донесе откако човек почина од вирусот во град близу границата

Еболата се шири: Руанда ја затвори границата со Демократска Република Конго

пред 5 години
предупредување поради вирусот во Конго

СЗО: Епидемијата на Ебола претставува меѓународна, но не и глобална закана

пред 5 години
персоналот кој контактирал со пациентот е ставен под надзор

Во Шведска хоспитализирано лице со сомнеж за Ебола

пред 5 години
заразата продолжува да се шири

Епидемијата на ебола најголема во историјата на Конго, трета на континентот

пред 6 години
Сериозна епидемија во Конго

Деца умираат од ебола во клиники што ги водат врачеви

пред 6 години