Ознака: џо бајден
Македонија

Писмото на Бајден до Заев всушност било обичен темплејт (ФОТО)

пред 4 години
Свет

Oфицијално: Бајден победник на изборите во САД

пред 4 години
Свет

Oбвинувањата не се само на Балканот: Бајден смета дека Трамп ќе ги „украде“ изборите

пред 4 години
Свет

Џо Бајден демантира дека во деведесеттите години силувал девојка

пред 4 години
Свет

Се подготвува за претседател: Бајден си го уништува лицето со пластични операции (ВИДЕО)

пред 5 години
Свет

Трамп: Ако не бидам реизбран за претседател, американската економија ја чека крах

пред 5 години
Реториката на Трамп виновна за злосторството минатиот викенд

Тешки обвинувања од Бајден: Трамп е одговорен за крвопролевањето во Ел Пасо

пред 5 години
Свет

Ужива голема популарност: Дали Бајден ќе му се спротистави на Трамп

пред 5 години
од објавувањето на кандидатурата

Бајден собра 6,3 милиони долари за првите 24 часа

пред 5 години
поранешниот потпретседател со писмо до премиерот

Бајден му честита на Заев за Договорот од Преспа

пред 5 години
Заев се сретна со поранешниот американски потпретседател

Бајден: Успехот на вашата земја е успех и на политиките на САД и на ЕУ

пред 5 години