Ознака: дожд
Магазин

До вторник врнежи и посвежо време

пред 5 часа
Магазин

Од утре локални поројни дождови

пред 1 ден
Македонија

Попладне очекувајте врнежи

пред 11 месец
Македонија

Температурите полека паѓаат: Попладне е можен дожд

пред 1 година
Македонија

И денеска е можен дожд, температурата до 30 степени

пред 1 година
Македонија

Жешкото попушти, попладне се можни врнежи

пред 1 година
Регион

Поројни дождови во Истанбул, едно лице почина во подвозник (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Од утре пороен дожд, а од четврток намалување на температурите

пред 1 година
Македонија

Пекол жешко: Неделава температури и до 41 степен

пред 1 година
Македонија

Попладнево услови за дожд, наместа краткотрајно невреме и силен ветер

пред 1 година
Македонија

Температурата денеска до 38 степени, можен е и дожд

пред 1 година
Македонија

Попладне е можно разладување и дожд

пред 1 година
Регион

Седум лица се водат како исчезнати по поројни дождови во Турција

пред 1 година
Македонија

Попладне повторно дожд, од утре и пониска температура

пред 1 година
Македонија

Од утре посвежо време и пообилни врнежи од дожд

пред 1 година
И тоа се случува

Дожд од долари на магистрала во Атланта

пред 1 година
Македонија

Ќе се разладиме: Денеска е можен дожд, температура до 26 степени

пред 1 година
Македонија

Попладне е можен дожд: Времето денеска до 38 степени

пред 1 година
Македонија

Надлежните на терен: Обилни врнежи во Куманово (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

пред 1 година