Ознака: Доналд Трамп
Конгресот е загрижен оти постои можност да е загрозена националната безбедност

Американскиот Конгрес ги бара разговорите на Трамп со Путин

пред 3 години
Според „Вашингтон пост“

Трамп не бил загрижен за руска вмешаност во изборите затоа што и САД го прваеле тоа во други земји

пред 3 години
Македонија

Првите дами во црни комбинации: Заеви се сретнаа со Трамп и Меланија

пред 3 години
Во Њујорк

Мицотакис и сопругата на средба со Трамп и Меланија

пред 3 години
трамп во обиколка на ѕидот со мексико

Трамп: Ѕидот со Мексико ќе биде толку жежок што ќе може јајца да се пржат на него

пред 3 години
Македонија

„Вашингтон пост“: Бизнисмен од Македонија ја хакирал страната за совети до Трамп

пред 3 години
според јужнокорејски весник повикувајќи се на дипломатски извори

Ким испратил писмо до Трамп: Подготвен сум за нов состанок

пред 3 години
Македонија

Со четири денови задоцнување: Tрамп ни го честита Денот на независноста

пред 3 години
озборувања во белата куќа

Трамп не сака да се слика со ќерка си бидејќи не е згодна?

пред 3 години
Борис е токму она што го бараше Велика Британија, смета Трамп

Трамп не верува дека ќе има гласање за недоверба на британскиот премиер

пред 3 години
Порака на американскиот претседател од Самитот Г7

Трамп не сака промена на режимот во Иран

пред 3 години
Вжештена расправа на Самитот Г7

Лидерите се скараа околу Русија, Трамп бара вклучување на Путин

пред 3 години
Откако ќе исчезнат сегашните пречки

Трамп му вети на Џонсон многу голем трговски договор по Брегзит

пред 3 години
Американскиот претседател се жали на одлуката

Сојузниот суд одлучи дека Трамп нема право да ги блокира луѓето на Твитер

пред 3 години
ШТО ЌЕ ПОСАКА САКА ДА СИ КУПИ

Трамп ја откажа посетата на Данска откако му удрија корпа за Гренланд

пред 3 години
Ветувам дека нема да го направам ова, напиша американскиот претседател

Трамп на твитер објави фотомонтажа со свој хотел на Гренланд (ФОТО)

пред 3 години
Тимот што победува не се менува

Трамп ќе го задржи Пенс за свој потпретседател во трката за втор мандат

пред 3 години
откако американскиот претседател се заинтересира да го купи островот

Трамп е заинтересиран, Данска предупредува: Гренланд не е на продажба

пред 3 години
Свет

Трамп предлага состанок со Си Џинпинг за решение на проблемот со Хонг Конг

пред 3 години
Функцијата скапо го чини

Откако стана претседател, Трамп загубил меѓу три и пет милијарди долари

пред 3 години