Ознака: дојава за бомба
став на вмро-дпмне

Безбедноста на граѓаните не се гарантира со реклами на Фејсбук, туку со конкретни чекори

пред 3 мес.
Хроника

Нов ден нови бомби

пред 3 мес.
Хроника

Пак закани за бомби: Децата само што дојдоа на училиште родителите повикани да си ги земат назад

пред 3 мес.
Регион

Дојава за бомба: Драма над македонското небо

пред 4 мес.
Свет

Германците се предупредени да бидат внимателни при патување во Македонија поради дојавите за бомби

пред 5 мес.
Хроника

Нови дојави за бомби во училишта во Општина Аеродром

пред 5 мес.
Хроника

Дојава за бомби во ГТЦ и МНР

пред 6 мес.
Хроника

На железничка станица во Скопје нема возови но има дојава за бомба

пред 11 мес.
Во Сплит

Eвакуирана зградата на „Слободна Далмација“: “Имате половина час да ја напуштите зградата, поставена е бомба“

пред 4 години
одреден му е притвор од 48 часа

Уапсен осомничен за заканите кон вработените на телевизијата Н1

пред 4 години