Ознака: Договор со Бугарија
Македонија

Кој ја води македонската дипломатија, Димитров или Османи?

пред 6 дена
Македонија

Koвачевски не е оптимист за брзо решение со Бугарија

пред 1 нед.
александар Николоски

Ни треба национална стратегија , цврсти гаранции и одлука од бугарското собрание дека нема веќе да имаат барања

пред 2 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го повтори ставот: Прво гаранции, па разговори за преамбулата

пред 2 недели
интервју со историчарот

Проф. Миновски: Mакедонскиот и бугарскиот народ се два различни народи, две различни нации

пред 2 недели
Македонија

Петков на пат да стане поранешен ако попушти за Македонија

пред 2 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи менување на Уставот поради Бугарија без писмени гаранции

пред 3 недели
став на вмро-дпмне

Штом Бугарија прогласува успех, а нашата власт молчи, тоа значи дека се отвора врата за негацијата на македонскиот идентитет

пред 1 месец
Регион

Бугарите во Устав на прво место: Новиот пристап на Петков само ги зголеми условите за датум

пред 2 мес.
вмро-дпмне обвинува

Mолкот на СДСМ и Ковачевски покажуваат дека се спремни за пазарење со Бугарија

пред 3 мес.
Македонија

Народот кажа „НЕ“ за бугарските уцени, власта упорно продолжува да турка нов Договор на наша штета

пред 3 мес.
Македонија

Се потврдија пишувањата на „Пресинг ТВ“: Владата не демантираше дека со Бугарија договара македонскиот јазик да биде признат од 91-ва, а народот од 45-та

пред 3 мес.
Македонија

„Пресинг ТВ“ дознава: Петков и Ковачевски се договорени македонскиот јазик да биде од 91-ва, народот од 45-та

пред 3 мес.
Македонија

Oпозицијата бара увид во 5+1 пакетот, власта вели дека тоа се само работни документи

пред 4 мес.
вмро-дпмне обвинува

Меморандумите со Бугарија се обландата со која сакаат да го покријат пазарот со идентитетот, јазикот и историјата

пред 4 мес.
Македонија

Дали Груби најави референдум за Договорот со Бугарија?

пред 4 мес.
анализа на „пресинг ТВ“

И „новиот“ СДСМ се проституира: Ковачевски мора јавно да се изјасни дали имало бугарска окупацијата или администрацијата и ќе бара ли реципроцитет?

пред 4 мес.
Македонија

Пораки за дисонантност во државниот врв за разрешувањето на недоразбирањата со Бугарија

пред 5 мес.
Македонија

Што ли има ветено? Заев смета дека сега е најпозитивниот момент за решение со Бугарија

пред 5 мес.
Македонија

Се потврдија пишувањата на „Пресинг ТВ“: Власта нема ништо против спорот со Бугарија да стане европски

пред 6 мес.