Ознака: Договор од Преспа
Регион

Невакцинираните во Грција се против Договорот од Преспа

пред 2 мес.
Македонија

Mицоски: Преспанскиот договор нема да биде завршена работа

пред 4 мес.
Македонија

Заев: За решавање на спорот со Грција употребивме методологија која до тогаш не беше позната

пред 4 мес.
Македонија

Koцарев: Договорот од Преспа го брише, а не го гарантира македонскиот идентитет

пред 4 мес.
Спорт

Грчко „добрососедство“: Бараат да го смениме дресот и името на ФФМ

пред 4 мес.
Регион

Ципрас вели дека ако не го сменевме името ќе бевме Либија

пред 5 мес.
Македонија

Чудни некои пријателства: Заев бара помош од Мицотакис за Бугарија, а Борисов помагал за Договорот од Преспа како за „своја земја“

пред 5 мес.
седум иницијативи чекаат на разгледување

Дали Уставен суд ќе го оспори прогласувањето на „Северна“ без потпис на Иванов?

пред 8 мес.
Македонија

Што сега: Преименувањето на институции и документи е поврзано со почетокот на преговорите со ЕУ, дали ќе ги вратат?

пред 11 мес.
Македонија

Димитров: Историјата ќе каже каков бил Договорот од Преспа

пред 1 година
Регион

Грција подгигна споменик против Договорот од Преспа

пред 1 година
Македонија

Народот си кажа што мисли: Заев ги плаши граѓаните со укинување на Договорот од Преспа

пред 2 години
Регион

Владејачката грчка партија сака да се ослободи од Договорот од Преспа

пред 2 години
Регион

„To Вима“: Грција ја разгледува најавата на Заев за можно замрзнување на Договорот од Преспа

пред 2 години
Македонија

Пак го смени ставот: Заев ја плаши ЕУ дека Договорот од Преспа не може во целост да се спроведе

пред 2 години
димитров и пендаровски со друг став

Само Заев остана да ја брани „Северна“ за внатрешна употреба

пред 2 години
Македонија

По „корпата“ од ЕУ: Заев и без датум ќе го спроведува Договорот од Преспа, Пендаровски сака да го стави на „стенд бај“

пред 2 години
прерано се истрчавме со прекрстување

Без датум немаме обврска да менуваме „северни“ документи, изводи, институции, униформи и пари

пред 2 години
Поранешниот премиер на Грција со забелешки кон Мицотакис

Ципрас е горд: Грција доби многу со Договорот од Преспа

пред 2 години
Според алтернативниот министер за надворешни работи Варвициотис

Грчката влада преку комисија го следи спроведувањето на Договорот од Преспа

пред 2 години