Ознака: Дино Мерлин
Магазин

Meрлин го забрануваше српското знаме, а со црногорското се нагрна

пред 3 мес.
Магазин

Носи шамија: Ова е сопругата на Дино Мерлин (ФОТО)

пред 7 мес.
Магазин

Рускоска не сакаше да слушне како Дино Мерлин и Мирослав Илиќ ги поддржувале протестите на „За заедничка Македонија“

пред 1 година
Магазин

Од Вардар до Триглав: Само Здравко Чолиќ и Дино Мерлин добија по 100.000 евра

пред 3 години
Магазин

Мерлин зеде 100.000 евра, Шилегов не ги откри спонзорите

пред 3 години
Магазин

Новата 2020 година ќе биде пречекана со настап на Дино Мерлин на скопскиот плоштад

пред 3 години
Магазин

СДСМ одби парите да се дадат за хуманитарни цели, ќе се плаќа Мерлин 100.000 евра

пред 3 години
Магазин

Шилегов не демантира дека Мерлин ќе пее за 100.000 евра, ВМРО-ДПМНЕ бара парите да се донираат

пред 3 години
вртоглав хонорар

Дино Мерлин во Скопје за Нова година ќе пее за 100.000 евра

пред 3 години
Магазин

Шилегов бил упорен: Дино Мерлин ќе пее за Нова Година во Скопје

пред 3 години
Ѕвездите од регионот ќе се опарат за најлудата ноќ

Жељко Јоксимовиќ ќе пее за 60.000 евра, Дино Мерлин за 70.000

пред 4 години